Konkurs recytatorski

W połowie lutego odbył się szkolny etap konkursu „Radość w Polskiej Literaturze”, organizowanego przez Ambasadę RP w Paryżu oraz Konsulat RP w Lyonie. W etapie tym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 6ème, 5ème, 4ème, 3ème i 2nde, jak również kilkoro przedstawicieli klasy 1ère. Uczniowie zostali zgodnie z regulaminem konkursowym podzieleni Dowiedz się więcej

Tłusty czwartek

,,Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie sekcji zostali poczęstowani tradycyjnym pączkiem z marmoladą. Uśmiech na twarzach utwierdził nas w przekonaniu, że niespodzianka była słodka i przyniosła wszystkim wiele radości. Za pomoc w organizacji wszystkim Dowiedz się więcej